Odławianie ptaków z budynków ?>

Odławianie ptaków z budynków

Ptaki dostały się do środka budynku, w którym nie powinny się znaleźć i nie mogą same się wydostać? Możemy pomóc ptakom i tobie.

Często ptaki wlatują przez otwarte bramy lub okna przypadkowo lub celowo do budynków takich jak hale produkcyjne, magazyny  hurtownie, czy centra handlowe. Wysokość takich obiektów bardzo często przekracza 4m, a powierzchnia kilkaset m2. co prawie uniemożliwia schwytanie nieproszonego gościa bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Ptaki zazwyczaj szukają w takich miejscach pożywienia, schronienia i miejsc do gniazdowania. Najczęstszymi gośćmi są wróble, kopciuszki i sikorki. Chociaż często nie przeszkadza nam ich obecność w budynkach gdzie nie muszą być zachowane ścisłe warunki sanitarne,  to dla nich samych może być to śmiertelną pułapką. Ptaki próbując wydostać się rozbijają się o szyby, giną w przewodach wentylacyjnych,  ruchomych częściach maszyn czy porostu z głodu.

Nie skazujmy ich na taką śmierć. Możemy pomóc je uwolnić z tej pułapki, a tobie zapewnić czyste sumienie. 

Odławiamy ptaki metodami nie zagrażającymi zdrowiu i życiu zwierząt z budynków wielkopowierzchniowych i nie tylko przy pomocy specjalnego sprzętu.